top of page

SOKOLOHRADY
 
VÝLET ÚDOLÍM ŘEKY DOUBRAVY NA ZANIKLÝ HRAD

Vypravte se na výletní okruh krásným údolím řeky Doubravy, až na zaniklý hrad Sokolohrady. Výlet je pro děti skvělé dobrodružství plné zastávek a her na břehu řeky. Procházíte kolem strmých skal a hlubokých lesů a uvidíte i malý vodopád.

Auto zaparkujete ve vesničce Bílek, kde celá trasa začíná i končí. Vydáte se po značené turistické značce po proudu řeky Doubravy. Vašim cílem bude zaniklý hrad Sokolohrady, ze kterého je nádherný výhled do údolí. Výlet není vhodný pro kočárky, ale děti od cca 4 let tento dobrodružný výlet již určitě zvládnou. Doporučujeme si s sebou zabalit dobrou svačinku a pití. 

Trasa začíná ve vesnici Bílek, která je přibližně 15 min. jízdy autem od chalupy. Poté už pokračujete po značené turistické cestě po směru toku řeky Doubravy. Trasa není vhodná pro kočárek, ale akčnější rodiče zvládnou cestu s dětmi v nosítku. Jen pozor na to, že kameny jsou za mokra hodně kluzké. Ze 2/3 vede cesta podél řeky Doubravy. Držíte se stále směru Sokolohrady, kde vás čeká krásná vyhlídka do údolí řeky Doubravy. Poslední část zpět na parkoviště je již nenáročná lesní cesta.

 

Na konci výletu si můžete zajít na zmrzlinu nebo limonádu v místní hospůdce.

S malými dětmi počítejte přibližně 3 hodiny na cestu (započítány jsou vodní hrátky, zkoumání různých nor od zvířátek a spo

Zpáteční cesta vede podél lesa, tak jak je vyznačeno na mapce a po chvíli se napojíte opět na žlutou trasu a k chalupě už to bude jen z kopce. Kdo by měl chuť si výlet prodloužit, může z Vestce zabočit na jednu z lesních cestiček a prozkoumat místní les. Lesem je trasa sjízdná s terénním kočárkem. Užijte si výlet!

mapka.JPG
bottom of page