top of page

tipy na výlety

 

Přímo od chalupy se můžete vydat na kolech po okolních cyklotrasách nebo můžete prozkoumávat krásy Železných hor po turistických cestách. V těsné blízkosti chalupy jsou lesy a louky na kterých děti mohou prozkoumávat přírodu, stavět skřítkům domečky nebo pozorovat mraveniště. Když budete mít chuť vyrazit na delší výlety, které ale zvládnou i menší děti, máme pro Vás pár nápadů.

info_rezervace
Údolí Doubravky
sáňkařská dráha ski areál Hluboká
výhledy

Pěší výlet k potoku Barovka - lze se vykoupat v místní tůňce nebo vymáchat nohy v potoce

 

Mini cyklo výlet okolo Barovic - kolem Přírodní rezervace Maršálka

 

Cyklo/pěší výlet po okolí - okružní trasa Barovice - Kocourov - Možděnice - Barovice (11 km) - zvládnout ji cca i 6 leté děti na kolech nebo menší děti v cyklosedačce/vozíčku. Vezměte s sebou svačinu, kterou si můžete vychutnat na posezení pro cyklisty i pěší v Možděnicích. 

 

Dětské dopravní hřiště a dětské hřiště v obci Libice n. Doubravou (5 km) 

 

Skanzen Veselý Kopechttp://www.vesely-kopec.cz/

 

Rozhledna Zubří: https://www.trhovakamenice.cz/rozhledna/

 

Zatopený lom v Trhové Kamenici 

Ski areál Hluboká (4 km) nebo Hlinsko (17 km) - kromě klasického sjezdování jsou v obou areálech k dispozici sáňkařské dráhy pro malé děti, půjčovny lyží a bistro nebo restaurace.

co dále doporučujeme:

CYKLOTURISTIKA A BIKOVÉ TRAILY
WELLNESS CENTRUM JEZERKA

Přímo u chalupy sednete na kola a můžete se vydat na výlety. Menší okruhy  v blízkém okolí zvládnou i děti. Pro zkušenější cyklisty doporučujeme trasy závodů Manitou Železné hory a  Závodu okolo Libice.

 

Krásná trasa přírodou, brodění potoků, drsných kopců i sjezdů. 

Chcete si odpočinout po náročném výletu? Vyzkoušejte wellness centrum jen pár minut jízdy autem od chalupy. Vychutnejte si relaxaci na plno.

 

Více informací o otevírací době a cenách naleznete zde.

Manitou Železné hory
JEZERKA.jpg
ÚDOLÍ DOUBRAVY

Přírodní rezervace Údolí Doubravy je nejcennějším územím jižní části chráněné krajinné oblasti Železných hor. 

Ideální celodenní výlet, který doporučujeme zpestřit o cestu vlakem. Doporučujeme vzít si s sebou svačinu. Trasa vede přírodou bez civilizace. Výlet zvládnout po svých děti starší 5 let, pro které to bude velké dobrodružství. Více informací zde.

Udoli Doubravy.jpg
ROZHLEDNA ZUBŘÍ

Turistická rozhledna v Trhové Kamenici je výlet, který nadchne děti i dospělé. Po zdolání 182 schodů uvidíte vrcholy Žďárský vrchů, Železných hor, za jasného počasí i naše nejvyšší hory Krkonoše a Orlické hory. Pro malé děti to ještě není bezpečné, ale radost jim třeba udělá magnetek na lednici, který si můžete z rozhledny donést na památku. Otevírací dobu naleznete zde.

Zubří.jpg
bottom of page