top of page

tipy na výlety

 

Přímo od chalupy se můžete vydat na kolech po okolních cyklotrasách nebo můžete prozkoumávat krásy Železných hor po turistických cestách. V těsné blízkosti chalupy jsou lesy a louky na kterých děti mohou prozkoumávat přírodu, stavět skřítkům domečky nebo pozorovat mraveniště. Když budete mít chuť vyrazit na delší výlety, které ale zvládnou i menší děti, máme pro Vás pár nápadů.

info_rezervace
Údolí Doubravky
sáňkařská dráha ski areál Hluboká
výhledy

Pěší výlet k potoku Barovka - lze se vykoupat v místní tůňce nebo vymáchat nohy v potoce

 

Mini cyklo výlet okolo Barovic - kolem Přírodní rezervace Maršálka

 

Cyklo/pěší výlet po okolí - okružní trasa Barovice - Kocourov - Možděnice - Barovice (11 km) - zvládnout ji cca i 6 leté děti na kolech nebo menší děti v cyklosedačce/vozíčku. Vezměte s sebou svačinu, kterou si můžete vychutnat na posezení pro cyklisty i pěší v Možděnicích. 

 

Dětské dopravní hřiště a dětské hřiště v obci Libice n. Doubravou (5 km) 

 

Skanzen Veselý Kopechttp://www.vesely-kopec.cz/

 

Rozhledna Zubří: https://www.trhovakamenice.cz/rozhledna/

 

Zatopený lom v Trhové Kamenici 

Ski areál Hluboká (4 km) nebo Hlinsko (17 km) - kromě klasického sjezdování jsou v obou areálech k dispozici sáňkařské dráhy pro malé děti, půjčovny lyží a bistro nebo restaurace.

co dále doporučujeme:

CYKLOTURISTIKA A BIKOVÉ TRAILY

Přímo u chalupy sednete na kola a můžete se vydat na výlety. Menší okruhy  v blízkém okolí zvládnou i děti. Pro zkušenější cyklisty doporučujeme trasy závodů Manitou Železné hory a  Závodu okolo Libice.

 

Krásná trasa přírodou, brodění potoků, drsných kopců i sjezdů. 

Manitou Železné hory
ÚDOLÍ DOUBRAVY

Přírodní rezervace Údolí Doubravy je nejcennějším územím jižní části chráněné krajinné oblasti Železných hor. 

Ideální celodenní výlet, který doporučujeme zpestřit o cestu vlakem. Doporučujeme vzít si s sebou svačinu. Trasa vede přírodou bez civilizace. Výlet zvládnout po svých děti starší 5 let, pro které to bude velké dobrodružství. Více informací zde.

Udoli Doubravy.jpg
WELLNESS CENTRUM JEZERKA

Chcete si odpočinout po náročném výletu? Vyzkoušejte wellness centrum jen pár minut jízdy autem od chalupy. Vychutnejte si relaxaci na plno.

 

Více informací o otevírací době a cenách naleznete zde.

JEZERKA.jpg
ROZHLEDNA ZUBŘÍ

Turistická rozhledna v Trhové Kamenici je výlet, který nadchne děti i dospělé. Po zdolání 182 schodů uvidíte vrcholy Žďárský vrchů, Železných hor, za jasného počasí i naše nejvyšší hory Krkonoše a Orlické hory. Pro malé děti to ještě není bezpečné, ale radost jim třeba udělá magnetek na lednici, který si můžete z rozhledny donést na památku. Otevírací dobu naleznete zde.

Zubří.jpg
bottom of page