top of page

Naučná stezka Dářská rašelinistě

Utajené místo s nedotčenou přírodou - to je Naučná stezka Dářská rašeliniště. My jsme ji s dětmi vyzkoušeli v zimě. Jedná se o dvě oblasti velkých rašelinišť, jejichž cesty jsou zpevněné dřevěným chodníkem. Čeká vás celkem 12 stanovišť v krásné přírodě. Terén je nenáročný a zvládnete ho i se sportovním kočárkem.

Auto jsme zaparkovali na kraji vesničky Borky, kousek od Žďáru nad Sázavou. Vstoupili jsme do lesa, na trasu Naučné stezky. Startovali jsme od konce - stanovištěm číslo 12. Cesta vede podél rašeliniště. Za chvilku jsme došli na dřevěné vyhlídkové molo s krásným výhledem na celé rašeliniště. Naučné cedule se spoustou zajímavých informací naše děti moc bavily. Věděli jste, že zde hojně žijí vydry a dokonce i orel mořský?

 

Celkem je trasa, tam a zpět, dlouhá 7 km. Výlet snadno zvládnou i menší děti a bude je to bavit! Za odměnu vezměte děti na výbornou řemeslnou zmrzlinu do cukrárny, kterou najdete na náměstí Žďáru nad Sázavou.

Další tipy na výlety

hlinkso.jpg

BETLÉM HLINSKO

Podívejte se do krásného městečka v jehož centru najdete původní roubenky, výbornou kavárnu a přes mostek dětské hřiště.

bottom of page