top of page

Vestec
 
procházka na nejvyšší místo železných hor

Krásná procházka, která začíná přímo od chalupy. Ideální trasa, když se Vám nechce cestovat nikam daleko, ale přitom máte chuť se podívat na krásné místo. Tento výlet zvládnete i s kočárkem a není náročný ani pro menší děti. 

Trasa vede přímo od chalupy po žluté turistické značce a minimálně frekventované silnici. Určitě výlet zvládnete i s kočárkem. Z větší části půjdete po silnici, takže děti využijí i odrážedlo nebo kolo. Cestou Vás čekají krásné výhledy na vrcholky Železných hor. Dojdete až do sousední vesnice Horní Vestec, kde si můžete prohlédnout krásné původní roubenky. Už Vás čeká jen krátký kopeček a jste na místě! 

Vestec je vrchol s nadmořskou výškou 668 m a nejvyšším bodem Chráněné krajinné oblasti Železné hory. Odměnou Vám bude nádherný výhled a také pohodlné sezení, kde si můžete vychutnat zaslouženou svačinu. 

Zpáteční cesta vede podél lesa, tak jak je vyznačeno na mapce a po chvíli se napojíte opět na žlutou trasu a k chalupě už to bude jen z kopce. Kdo by měl chuť si výlet prodloužit, může z Vestce zabočit na jednu z lesních cestiček a prozkoumat místní les. Lesem je trasa sjízdná s terénním kočárkem. Užijte si výlet!

mapka.JPG

Další tipy na výlety

hlinkso.jpg

BETLÉM HLINSKO

Podívejte se do krásného městečka v jehož centru najdete původní roubenky, výbornou kavárnu a přes mostek dětské hřiště.

bottom of page